Dá se říci, že taktické brýle jsou na první pohled trochu podobné těm lyžařským. Svým vzhledem příliš nepřipomínají klasické sluneční brýle. Tato podoba má samozřejmě svůj důvod – u taktických brýlí se předpokládá, že budou využívány v poměrně náročných podmínkách. Očekává se od nich, že svého nositele ochrání před kouřem, mechanickým poškozením, ale také například prachem. Proto je nutné, aby byla skla opravdu odolná. U těchto brýlí se nacházejí obroučky po celém obvodu brýlí. Produkt pak přiléhá k obličeji díky pěně. Tato podoba brýlí zabraňují průniku prachu či drobných částic. Možná vás napadá, zda není u brýlí problém s ventilací. I taktické brýle by ale měly obsahovat průduchy zajišťující cirkulaci vzduchu.
Nepodcenit výběr
Ačkoli se na trhu objevují řadu výrazně levnějších modelů, v případě taktických brýlí se vyplatí zaměřit především na kvalitu. Opravdu dobré brýle od předních značek nabízejí atestace podle armádních stanov. Takové brýle vyrábějí například značky Bollé, ESS nebo Oakley. Například ochranné brýle BOLLÉ® X1000 DUAL LENS jsou certifikovány dle norem STANAG 2920 – tyto normy jsou uznávány ve všech aliančních zemích NATO.
Povrchové úpravy
Stejně jako u jiných typů brýlí, i u taktických brýlí se můžeme setkat s povrchovými úpravami, které zlepšují vlastnosti skel. Běžně tak můžeme narazit na taktické brýle s povrchovou úpravou proti zamlžení. Stejně tak není žádnou výjimkou povrchová úprava skel s ochranou proti poškrábání. Ta na skla působí jako tzv. ochranný štít a zvyšuje odolnost skel. Díky tomu také prodlužuje životnost daných brýlí a v neposlední řadě tím pomáhá i k většímu uživatelskému komfortu. Přece jen, mnohem komfortnější je používat brýle s hladkými skly, než se dívat přes brýle se škrábanci.