Sortiment

Ohřívače nohou, rukou a těla

Zobrazit filtr produktů
Zobrazit filtr produktů:
8 produktů
Podle čeho řadíme produkty?
1

Nejen v zimě se můžeme setkat s podchlazením, pokud podceníme výbavu do terénu, případně počasí. Zejména tehdy, když se venku chystáme trávit více času. Pro soukromé i profesionální účely si ovšem můžete přibalit jeden kousek výbavy, který vám v takových situacích může zachránit krk, a to někdy i doslova. Hovoříme zde o přenosných ohřívačích pro nohy, ruce a tělo všeobecně.

Situace se dá snadno podcenit, a to hlavně tehdy, pokud se původně do terénu vydáváte „jen na chvilku“. Kdykoliv hlásí nízké teploty, je vhodné se raději připravit preventivně, bez ohledu na plánovaný rozsah pobytu venku. Naše tělo je nastaveno na omezený rozsah teplot a čím nižší teplota je venku, tím větší riziko nám hrozí.

Riziko podchlazení

V zimě se naše tělo přirozeně ochlazuje – proto při pohybu venku potřebujeme více vrstev oblečení. Neoblečeme-li se adekvátně počasí, hrozí nám podchlazení čili hypotermie. Extrémními důsledky hypotermie jsou i blouznění a ztráta vědomí; a v případě nepřicházející pomoci i smrt. V zimě je nutné mít celé tělo v teple a chráněné, a to včetně rukou, nohou, krku a hlavy. Jestliže je nám taková zima, že už ani rukavice nepomůžou, potom můžeme využít přenosných ohřívačů rukou, nohou a těla.

Ohřívače, nejčastěji ty jednorázové, chemické (viz níže) by měly být aspoň v zimním období součástí lékárniček, batohů a krabiček poslední záchrany. Tyto odlehčené a kompaktní doplňky výbavy jsou vhodné pro jakoukoliv cestu, ať už se jedná o taktickou misi nebo outdoorovou výpravu. A zima není jediným obdobím, kdy vám v tomto směru hrozí nebezpečí. Můžete třeba při brodění řeky spadnout do vody a najednou bude vítr studenější než doposud. A pokud vás cestou potká úraz, máte cestu k podchlazení ještě rychlejší (ostatně i proto bývají součástí lékárniček termické fólie).

Druhy dostupných ohřívačů

Ohřívače částí těla lze rozdělit do různých podkategorií – například podle zdroje tepla i podle místa určení. Jednotlivé typy podle zdroje tepla jsou následující: chemické, izolační, nahřívací a benzínové. Na VyzbrojSe.cz najdete hlavně první typ, ale občas i ten druhý.

Principem chemických ohřívačů je exotermická reakce při kontaktu se vzduchem. Pořídíte je ve vakuovém balení a tepelná reakce je po jeho otevření časově omezená. Vzduch v té chvíli začne okamžitě reagovat s chemickou směsí uvnitř balení, načež se vytvoří teplo na úrovni 57 – 70 stupňů Celsia. Jedná se o relativně levné ohřívače, které jsou sice jen na jedno použití, ale v zimě dokážou snadno a efektivně uchránit části těla před omrzlinami.

U některých chemických ohřívačů naleznete uvnitř ještě kus plíšku, který po protlačení „zařídí“ další exotermickou reakci, a tak je možné takové ohřívače používat opakovaně, i když stále omezeně. Dokonce je možné je vložit do mrazáku a takto zajistit trochu vyšší počet opakování, i když výrobci takový postup příliš nedoporučují. Jednotlivé ohřívače (ty jednorázové) pak všeobecně vydrží na jednu reakci zahřívat přibližně 5 až 7 hodin.

Izolační ohřívače mají zhruba stejnou funkci jako rukavice nebo čepice. A to v tom, že zdrojem tepla je v tomto případě vaše vlastní tělo. Vnitřní izolační vrstva takových ohřívačů omezuje tepelnou výměnu mezi vnitřním prostředím a exteriérem. Některé izolační ohřívače, jako jsou třeba rukávy, jsou navíc vybaveny stahovacími šňůrkami, jež úniky tepla ještě dále omezují.

Ohřívače nohou, rukou a těla doporučujeme jako součást „povinné“ výbavy každého příslušníka ozbrojených složek, zaměstnance soukromých bezpečnostních služeb i civilisty, který se v zimě „jen tak“ vydává do lesa. Štěstí totiž přeje připraveným. Ohřívače se mohou hodit také v situacích, kdy dojde k úrazu, protože při úrazech zkrátka potřebujeme více tepla než jindy. Jestliže váháte nad tím, jaký model ohřívače zvolit, pro jistotu si s sebou sbalte jak chemický, tak i izolační ohřívač. Každý totiž můžete využít v jiné situaci.

Doprava zdarma od 2500Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenná prodejna