Zatímco civilní vesty obsahují často jen jednu či 2 kapsy, taktické vesty jich mají zpravila hned několik, součástí jsou navíc i vazby pro upevnění
dalšího vybavení (například MOLLE). Velkou výhodou je pak to, že vesta funguje nejen jako
úložiště vybavení, ale díky tomu, že se toto vybavení nachází ve středu těla, je
snadno dostupné – vše potřebné tak máte po ruce. U těchto produktů totiž očekáváme
především účelnost (což jistě není třeba změstnancům bezpečnostní agentury či členům mobilní hlídky vůbec zmiňovat). Pokud pak takovou vestu nosíme, musíme vědět, kde máme sumku na zásobníky a kde najdeme například lékárničku, navíc potřebujeme mít toto vybavení při ruce.
Různé materiály
Taktické vesty dnes existují v různých provedeních – liší se například rozvržením kapes či způsobem zapínání. Stejně tak najdeme rozdíly i v materiálech. Mezi najčastěji používané materiály patří nylon, u lehčích vest se pak můžeme setkat například s polyesterem. Rozdíly pak najdeme i ve spojovacích materiálech. Běžně se můžeme setkat s YKK zipy, které jsou známy svou kvalitou, stejně tak jsou využívány Duraflex rychlospony.
A co konstrukce?
Kromě toho, že si při výběru taktické vesty budeme všímat prostoru pro upevnění vybavení a způsobu (například zda má vesta MOLLE vazbu a v jakém množství), neměli bychom rozhodně podcenit ani další důležitý aspekt – konstrukci.
Vesty se většinou zapínají v přední části (fungují tedy podobně jako košile), setkat se však můžeme i se zapínáním na boku. Objevují se i produkty se systémem rychlého uvolnění výstroje. Jak název napovídá, největší výhodou této varianty je možnost opravdu rychlého sundání vesty. Při výběru bychom se tedy měli i na tento aspekt zaměřit a zvážit, zda potřebujeme spíše více prostoru pro umístění výstroje, nebo dáme přednost snadnému oblékání, případně pro nás bude prioritou možnost opravdu rychlého sundání v případě potřeby.