Hydratační vaky jsou nezbytnou součástí každé taktické výbavy jednotlivce. Jistě, pro dodržení pitného režimu můžete využít také klasickou láhev, jenže hydratační vak je zkrátka v mnohých ohledech praktičtější. Už jenom tím, že je „hands free“. Hydratační vak lze nosit v batohu, který je s ním kompatibilní a je mu přizpůsobený, ale co byste řekli na samostatný, nízkoprofilový obal na hydratační vak?
Díky obalům na hydratační vak si do terénu můžete nápoje nést i tehdy, když půjdete nalehko a neplánujete si s sebou na konkrétní misi brát zrovna plnou polní. Při přenášení nízkoprofilových obalů budete mít pocit, jako byste na zádech ani nic neměli. K dispozici jsou hned dvě různá řešení, která se navzájem liší způsobem uchycení. Prvním typem je obal, který přichytíte na MOLLE/PALS vazbu, tím druhým pak řešení, které díky popruhům připomíná klasický batoh.
Konkrétní výběr bude záviset na vašich konkrétních prioritách. Výhodou obalu s popruhy je často možnost odejmutí těchto popruhů, přičemž obal pak můžete vložit do většího batohu. Protože je obal uvnitř polstrovaný, bude hydratační vak v takovém případě chránit víc, než by ho chránil samotný batoh. Některé obaly na hydratační vaky v sobě mohou kombinovat obě výše zmíněná řešení, a tak si budete moci vždy operativně zvolit, zda svůj obal ponesete na zádech nebo ho přichytíte k taktické vestě.
MOLLE/PALS vazbu naleznete také z vnější strany některých obalů na hydratační vaky, což znamená, že přes tyto obaly můžete jednoduše umístit další taktické vybavení. Některé modely obalů lze osadit vybavením také prostřednictvím stahovacích smyček na předním panelu – hovoříme zde o „drobnostech“ typu pláštěnky či karimatky.
Obaly na hydratační vaky mají v porovnání s částí batohů ještě jednu výhodu – zpravidla jsou totiž osazeny vypouštěcím ventilem ze spodní strany. Kdyby se vám náhodou voda částečně vylila mimo hydratační vak. Přebytečnou vodu pomocí tohoto ventilu vypustíte a obal na vak potom jednoduše necháte vyschnout.