Daní za to, že s námi telefon tráví většinu dne, je ovšem poměrně vysoké riziko poškození. Přece jen, pokud s sebou bereme telefon téměř všude, riziko, že nám někde upadne, je mnohem větší, než kdyby telefon ležel většinu dne doma. Stačí mobil špatně položit či ho chytit mastnýma rukama a telefon může během chvilky letět k zemi. Pohled na mobil s tzv. pavoukem pak není věcí, po které by kdokoli z nás toužil. Zvláště proto, že mobilní telefony často představují dost nákladnou věc.
Vyplatí se proto uvažovat o pouzdru, které nám pomůže telefon ochránit. Existují navíc i pouzdra, která využijete i při výcviku, stejně tak nejsou žádnou výjimkou pouzdra do extrémních podmínek.
Rychlospona, zip či suchý zip?
Stejně, jak se pouzdra liší svou velikostí (ta se odvíjí od úhlopříčky modelu, pro který je pouzdro určeno) či použitým materiálem, můžeme narazit i na rozdíly v zapínání. Zde existuje v podstatě několik možností. Nejčastějšími jsou zip, rychlospona či suchý zip. Výhodou zapínání na klopu se suchým zipem je fakt, že není nutné nastavovat délku víka – v tomto ohledu má oproti zapínání s rychlosponou určité plus. Naproti tomu u suchého zipu musíme počítat s charakteristickým zvukem, který nemusí být každému příjemný. Další možností je pak klasický zip.
MOLLE? Ano
Většina z nás bude už před pořízením pouzdra uvažovat, kam vlastně pouzdro s telefonem umístí. Asi první možností, která nás napadne, bude
opasek. Toto umístění nám umožní
mít mobil stále po ruce, zároveň však bude mobil umístěný tak, že nám nebude překážet. U většiny pouzder také nalezneme
MOLLE vazbu, k dalšímu MOLLE kompatibilnímu vybavení jej tak připevníte opravdu snadno. Kromě opasku je pak možné pouzdro upevnit například
k vestě či na tašku.