Nejen při taktických úkolech, ale i při dalších fyzicky náročných aktivitách dostávají hodně zabrat klouby. A to i klouby rukou, jmenovitě lokty, které patří k těm nejvíce náchylným ke zranění. Proto jsou tu chrániče loktů, které jsou vysoce efektivní při ochraně těchto kloubů a dokážou zabránit mnoha nepříjemným úrazům.
Více typů chráničů
Pro taktické účely můžete u svých jednotek využít více typů chráničů, které se navzájem liší vlastnostmi. Hovoříme především o chráničích vnitřních a vnějších. Vnější chrániče se upevňují přes oblečení pomocí popruhů. Ty vnitřní se pak umisťují do speciálních vložných kapes – analogicky k chráničům kolen, které u nás také nabízíme. Samozřejmě, že vnitřní chrániče loktů si vyžadují speciální přípravu u taktických blůz, které s nimi chceme kombinovat.
Vnější jsou častější
Vnější chrániče se dnes přece jenom používají častěji. Kromě policejních sborů a vojáků je využívají také sportovci či pracovníci, u nichž hrozí právě potenciální zranění loktů. Pokud máme krátké rukávy, můžeme si takové chrániče nasadit pomocí popruhů přímo na ruku, jinak tedy na mikinu nebo na bundu.
K dispozici jsou vnější chrániče nastavitelné a nenastavitelné (fixní). Zatímco ty fixní mají univerzální velikost, ty nastavitelné můžete přizpůsobit svým konkrétním fyzickým specifikům. Hlavní část takového chrániče je vyrobena z nylonu, který je vysoce odolný a většinou bývá doplněný ještě o integrovanou měkkou vložku z molitanu, neoprenu a podobně.
Vnitřní jsou pohodlnější
A pak tu máme další variantu, vnitřní chrániče loktů, které si ovšem vyžadují speciální svrchní část oblečení. Například mikinu nebo bundu se speciálními vložnými kapsami. Taktické mikiny však s kompatibilitou s vnitřními chrániči loktů většinou nemají problém. Vnitřní chrániče jsou v zásadě samostatná protišoková vrstva, i když na trhu přirozeně najdeme i modely, které jsou vybaveny vnější tvrdší skořápkou.